banner154
banner256

'Olympic' isimli Rum sigorta şirketinin iflasının bedelinin Güney Kıbrıs'ta araç kullanan Kıbrıslı Rumlar tarafından ödeneceği belirtildi.

banner209

Bulgaristan'da faaliyet gösteren 'Olympic' isimli Rum sigorta şirketinin iflasının bedelinin Güney Kıbrıs'ta araç kullanan Kıbrıslı Rumlar tarafından ödeneceği belirtildi.

banner313
'Olympic' isimli Rum sigorta şirketinin iflasının bedelinin Güney Kıbrıs'ta araç kullanan Kıbrıslı Rumlar tarafından ödeneceği belirtildi.
banner199

Fileleftheros gazetesi: “Bulgaristan’a 35 Milyona Ulaşabilecek Tazminat” başlığı altında manşet ve iç sayfalarından geniş yer verdiği haberinde, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs’ta faaliyetlerde bulunan “Olympic” isimli Rum sigorta şirketinin, yanlış yatırımlar ve borçlarını ödeyememesinden ötürü iflas ettiğini, bu iflasın bedelinin ise Güney Kıbrıs’ta araçları sigortalı olan Kıbrıslı Rumlar tarafından ödeneceğini yazdı.

Gazete, “Olympics” şirketinin Bulgaristan’da 179 bin ve Güney Kıbrıs’ta 10 bin aracın sigortasının sahibi olduğunu, şirketin batmasının ardından 20-35 milyon Euro arasında olduğu tahmin edilen tazminatların Rum Araç Sigorta Fonu tarafından karşılanacağını belirtirken, Güney Kıbrıs’taki her araca yapılan sigortanın belli bir yüzdesinin bu fona gidiyor olmasından ötürü, tazminatların Rum araç sahiplerince ödeneceği anlamına geldiğini vurguladı.

“Olympics” şirketinin iflasının Bulgaristan’da siyasi krize ve ülkenin sigorta şirketleri denetçisinin istifasına sebep olduğunu belirten gazete, Bulgaristan’ın, AB ülkelerinden birinde kurulan ve diğer AB ülkelerinde de faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin daha sıkı denetlenmesini talep edeceğini de yazdı.

Kıbrıs Postası

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner259

banner213

banner183

banner135

banner203

banner260

banner91

banner133