banner139

banner156

Sedat Yılmaz; “Sigorta, yaşanabilecek mağduriyetleri önlüyor”

banner209

Keşan’da sigortacılık yapan Sedat Yılmaz, yaptığı açıklamada; sigorta sektörünün durumu ve 2018 yılını nasıl geçirdikleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sedat Yılmaz; “Sigorta, yaşanabilecek mağduriyetleri önlüyor”
banner199
banner79

“Sigorta, mağduriyetleri önlüyor”

Sigorta sektörü, 2018 yılında beklediğini bulamadığını belirten Yılmaz“Sektör olarak, beklediğimiz seviyeye ulaşamadık ama geçmişe oranla sigortada biraz artış yaşandı. 44 milyar 182 milyonluk prim üretiminin, 38 milyar 11 milyonu hayat dışı, 6 milyar 271 milyonu hayat sigortaları olarak gerçekleştirildi. Bu primlerle 7 milyon 680 bin 355 adet teminat verilmiş olup, sigortadan yararlanan kişi sayısı 1 milyon 843 bin 879’dur. Bu bizim istediğimiz seviyelerin altındadır. Biz sigortalılık oranlarının ve sigortaya ilginin artmasını bekliyoruz. Bunlar içinde devlet destekli sigortalarla ve zorunlu sigortalarla, hem sigortalarda prim artması hem de mağduriyetlerin önlenmesi için prim havuzlarının büyümesini göz önüne almaktadır ve desteklemektedir. Daha önce trafik sigortalarına taksit yapılamazken şimdilerde taksit yapılabilir hale gelmiştir. İş yerleri poliçeleri ve konut poliçeleri hala kendini korumaktadır. Ödenebilir seviyededir. Hasar anında da mağduriyetler önlenmektedir.” dedi.

“Başımıza gelebilecek herhangi bir hasarın

yarasını sigortayla kapatmamız mümkün”

banner208
Sedat Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Sağlık sigortaları, her yaşa ve verilecek her teminata göre arzulanan primlerle güvence alınmaktadır. Sosyal güvenlik desteğinin yanında sağlık sigortaları da yine halkımız için ek bir güvenceyle masraf azaltıcı önlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Hayat pahalılığı ve ekonomik zorluklara rağmen başımıza gelebilecek herhangi bir hasarın yarasını yine sigortayla kapatmamız mümkündür. Başımıza bir şey geldiğinde, satın alamayacağımız tek şey sigortadır. Prim üretimi arttıkça, poliçe bedelleri de azalacaktır. Bu havuz çoğaldıkça, mağduriyet ve primlerde azalacak, poliçe hasar ödemeleri kolaylaşacaktır. Artık, ekonomik zorluklardan bahsedip satın alma zorluklarından bahsettiğimiz şeyler başa gelecek bir hasarda yerine ikmal maliyetlerinin çok ağır olduğunu düşünürsek sigorta bedelinde de makul şekilde ödenebilir.”

“Sigorta bilinci arttı”

Trafik, konut ve iş yeri sigortalarının taksitlendirmelerinde bütçeye yük olmadığına kayıt düşen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Trafik sigortalarında 6 taksit, konutlar da ve iş yerlerinde 9 takside kadar sunulan bir ödeme planları var. Bu da, bütçemizde ağır bir yük vermediği için sigorta yaptırmayı öne almamız gerekiyor. İnsanlarımız arasında son süreçte, sigorta bilinci artmıştır. Biz, 2019 yılında da herkesin sigorta güvencesinden yararlanmasını ve mağduriyetlerin önlenmesini istiyoruz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Gundemsaros.com.tr

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133