banner193
banner156

Sektörün hasar yönetim sistemi OSEM PORTAL; OSEM - DAT işbirliği

banner207

OSEM'in,  sektör ihtiyaçlarını dikkate alarak hazırlamış olduğu yeni "Hasar Yönetim Sistemi "  yazılımı  " OSEM PORTAL " artık hazır...

Sektörün hasar yönetim sistemi OSEM PORTAL; OSEM - DAT işbirliği
banner199

Sigorta şirketi oto hasar yöneticileri, oto hasar eksperleri ve sektör komite toplantılarında görüşülen, kontrolleri ve testleri yapılan OSEM PORTAL kullanıma hazır. Sektör paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği " OSEM PORTAL "  ilgili şirketler tarafından kullanılabilir ve kendi ihtiyaçlarına göre de özelleştirilebilir durumda olup Sigorta Bilgi Merkezi-SBM altyapısında çalışacaktır. OSEM PORTAL hasar yönetim sistemi tek ekranda tüm işlemleri gerçekleştirilebilecek yapıya sahiptir. 

OSEM PORTAL'ın yaklaşık iki yıldır süren hazırlıkları aşamasında teknik konularda destek veren DAT firması ile yapılan görüşmeler sonucunda bir işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine OSEM Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Oksay, OSEM Genel Müdürü Bener Yıkılmaz, DAT Türkiye Genel Müdürü Funda Kısacık ve DAT Group Global Satışlar Müdürü Elmar Gross katıldı. Törende taraflar; "Yoğun ve özverili bir çalışmanın sonucu ortaya çıkan ve sektörün ilk yazılımı olan Osem Portal konusunda işbirliği içinde olmalarından dolayı memnuniyetlerini ilettiler ve hasar yönetim sistemi yazılımının sektör için hayırlı olmasını dilediler."

OSEM PORTAL kullanan sigorta şirketinin tüm verileri  OSEM/SBM altyapısında sektörün en güvenilir kurumlarının serverlarında saklanmaktadır. Bu sayede, yazılım, yasal bilgi gönderme zorunluluğu çerçevesinde mevcut yazılımlarda SBM ile yapılmak zorunda olan senkronizasyon/bilgi gönderme işlemine gerek duymamakta, bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

OSEM/SBM altyapısı 365 gün, 7/24 desteği ile erişilebilir güvenli ve hızlı ve ön ekspertiz sağlamaktadır.  Her türlü sistem altyapısına entegre edilebilen, sektörünün ihityaçlarına uygun hazırlanan  OSEM PORTAL hasar yönetim sistemi, sektörün vazgeçilmez yardımcısı olacaktır.

banner208
DAT kuruluş ortaklık yapısı; Alman Otomotiv Endüstrisi Derneği, Uluslarası Motorlu Taşıt Üreticileri Birliği ve Alman Motorlu Taşıt Distribütörleri ve Onarım Federasyonundan oluşan DAT GROUP - Group Deutsche Automobil Treuhand GmbH 1931 yılında Almanya'nın Berlin şehrinde kurulmuş bir Alman firması olup kuruluşundan beri otomotiv sektöründe yenilikçi gelişimlere ve otomotiv piyasasının rasyonelleşmesine katkıda bulunmuş bir vakıf işletmesidir. Dünyanın en eski otomotiv piyasası araştırma kuruluşlarından olan DAT, kullanılmış araç pazarı, motorlu araçlar hakkında tüm modelleri kapsayan teknik bilgiler sağlayan  bir firmadır. DAT GROUP DAT GmbH alt şirketi olan İstanbul'daki şubesi ile 2009 yılından beri DAT Türkiye olarak hizmet vermektedir. 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 13:26
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner213

banner135

banner203

banner64

banner133