Seyahat sigortalarına yılda 2 milyondan fazla kişi başvuruyor

Sigorta poliçeleri arasında lider bir konumda olan seyahat sigortalarına ilgi hızla artış göstermeye devam ediyor. 2 milyondan fazla insanın başvuru yaptığı sigorta şeklinde, yılda 2 milyondan fazla poliçe düzenleniyor.

Seyahat sigortalarına yılda 2 milyondan fazla kişi başvuruyor

Dünyanın her yerinde günde yüz milyonlarca insan farklı toplu taşıma araçları ile yolculuk yapıyorlar. Seyahat sigortaları son 3 yıldır şirketlerin yatırım yaptığı sektörler arasına girdi çünkü yeni kanunla her yolcuya sigorta yapılması mümkün kılındı. Şirketler, taşıdığı her yolcu için ayrıca sigorta yapmak zorunda kalıyor ve haliyle seyahat sigortalarının kullanım oranı bir hayli artıyor.

SAĞLIK SİGORTASINA TERCİH EDİLİYOR

Yurt içi ve yurt dışında yapılan yolculuklarda geçerli olan seyahat sigortalarında en çok ilgiyi sağlık sigortaları görüyor. Yolculuk yapacak kişilerin “Seyahat Sağlık Sigortası” adı altında aldığı sigorta paketleri genelde yurt dışı yolculuk yapan vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. TÜİK verilerine göre 2018 yılında 8 milyondan fazla Türk yurt dışına iş veya seyahat amaçlı uçuş yaptı. Bu uçuşlarda seyahat sağlık sigortalarına başvuru yapan kişilerin sayısı çok fazladır.

HER AYRINTININ BİLİNMESİ GEREKİYOR

Seyahat sigortası yapan firmalar, sizin adınıza yeni bir sigorta poliçesi düzenlemek için tatil yapacağınız coğrafi konumu bilmek istiyor. Kaç kişi gideceğiniz, ne zaman gideceğiniz ve geri döneceğiniz gibi bilgiler kesinlikle şirketlerin istekleri arasında yer alıyor. Seyahat sigortalarının teminatları ve limitleri her şirkete göre değişiklik gösteriyor Seyahat sigortası yapan kişiler, tatil veya iş için gittikleri yerlerde her türlü sağlık veya maddi kayıplarda ödemelerini sigorta şirketlerinden alabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER