banner143
banner156

Sigorta Eksperleri Derneği SEİK Seçim Bildirgesi...

banner209

Sigorta Eksperleri Derneği seçim bildirgesini yayınladı;

Sigorta Eksperleri Derneği SEİK Seçim Bildirgesi...
banner147

Mesleğimiz var olduğu günden bugüne, birçok değerli meslektaşımızın çaba ve katkılarıyla kurumsal manada işlevini sürdürmeye çalışarak, birçok gelişmeyi bünyesinde barındırarak, birçok badireler atlatarak, bugünlere kadar gelmiş, varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Malumunuz olduğu üzere 5 yıllık bir süre sonunda eksperlik mesleğinin kutsalı sayılan ve en büyük yöneticimiz ve kurumumuz olan Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) seçimlerinin yapılacağı bir süreci hep birlikte yaşıyoruz.

Unutulmamalıdır ki seçim sonunda kazanan yine Sigorta Eksperlik mesleği olacaktır. Bizlere düşen görev ise demokratik ve medeni bir olgunluk içerisinde, mesleğimize yakışır bir biçimde seçim sürecini yürütmektir.

Sigorta Eksperlerinin mesleki örgütlenmesinin can alıcı bir öneme sahip olduğu hepimizin malumlarıdır. Örgütlü olmayan toplumların veya kuruluşların tarihteki süreçleri incelendiğinde başarıya ulaşamadıkları açık bir biçimde ortadadır.

1935 den günümüze kadar Sigorta Eksperlik mesleğinin savunucusu ve aynı zamanda birleştirici gücü olan Sigorta Eksperleri Derneği yönetimi olarak, seçim çalışmalarımız TOBB tarafından seçim duyurusunun yapıldığı 22/06/2018 tarihinden itibaren başlamıştır. İlgili tarihten bu yana Türkiye genelindeki Sigorta Eksperleri Mesleki Örgütlenmesi çerçevesinde, Bölge Temsilcilerimiz, İl Temsilcilerimiz, Bölge Yönetimlerinde görev alan üyelerimiz Yönetim Kurulu dahil olmak üzere Tüm kurullarımızın tam katılımı ile istişare toplantıları gerçekleştirilmiştir. Toplantılarda Üyelerimizin görüş ve desteklerini de alarak seçime ilişkin kararımızı almış ve uygulamaya koymuş bulunmaktayız.

Sigorta Eksperliği mesleğinin temel ve öncelikli sorunları ile mesleğin gelişimine engel olan problemler belirlenerek “SİGORTA EKSPERLİĞİNİN YENİDEN YAPILANMASI (KURUMSALLAŞMA) ve 2023 VİZYONU STRATEJİK YÖNETİM SÜRECİ” raporu hazırlanmış, mesleğimizin durum analizi yapılmıştır.

Meslektaşlarımızın katıldığı anketler sonrasında “SWOT Analizi” yapılarak “Stratejik Eylem Planı” oluşturulmuştur.

Bu çalışma ile eksperlik mesleğinin değişim ve gelişim yönü belirlenmiş, meslek vizyonu oluşturulmuş ve bu vizyona ulaşmak için hedef ve projeler ortaya konulmuştur.

Yapılan bilimsel analizler sonrasında elde ettiğimiz verileri kullanarak, mesleğin değişim ve gelişim yönünü belirlemek, mesleki vizyona ulaşmak, hedef ve projelerimizi hayata geçirmek için çalışan, şeffaf, kural koyan, düzenleme yapan, mesleki disiplini sağlayan, yaptığı çalışmaları ve mesleki gelişmeleri meslektaşları ile düzenli olarak paylaşan ve ortak karar alan, yönetimin tabana yayılması amacıyla mesleğimizin STK yöneticilerinin katılımı ile oluşacak «EKSPER MECLİSİ’ ni» hayata geçirecek güçlü bir SEİK yönetiminin oluşturulması için yeni dönemde tüm branşları temsil eden adaylarımız ile SEİK yönetimine talip olduğumuzu bilgilerinize sunarız.

Asil ve Yedek Üye Adaylarımızın İsimleri aşağıda yer almakta olup, seçim bildirgemiz ve adaylarımızın özgeçmişleri ektedir.

ASİL ÜYE ADAYLARIMIZ

1- Ahmet Nedim ERDEM

2- Sezai Seçkin DURAHİM

3- Adem İREN

4- Burçin YASAN

5- Alp GÜLŞENER

6- Fikret GÜLBAHAR

7- Oğuz Vasıf İPKİN

YEDEK ÜYE ADAYLARIMIZ

1- Gökmen HACIALİOĞLU

2- Savaş BOZDEMİR

3- Okan AYAZ

4- Engin ÖZAYDIN

5- Ali ÇAKIR

6- Tamer TOPAL

7- Murat Cumhur YENİHAYAT

Aday olan tüm meslektaşlarımıza başarılar diler, seçimlerin mesleğimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla

Sigorta Eksperleri Derneği

Yönetim Kurulu

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 17:06
banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133