banner154
banner156

Sigorta şirketleri'ne göre elektronik sigara, normal sigaralar kadar zararlı.

Sigorta şirketleri'ne göre elektronik sigara, normal sigaralar kadar zararlı.

Sigorta şirketleri'ne göre elektronik sigara, normal sigaralar kadar zararlı. İngiliz Halk Sağlığı'na göre ise E-sigara yüzde 95 daha az risk barındırıyor.

İngiltere'de elektronik sigaraların kullanımının normal sigaralar kadar zararlı olduğunu düşünen sigorta şirketleri, politikalarının da buna göre şekillendirmeye başladılar. Şirketler, hayat sigortası işlemlerinde e-sigara kullanıcılarından yüzde 65 daha fazla ödeme yapmasını talep ediyor. MoneySuperMarket websitesinde yapılan ankete göre kullanıcıların kritik hastalık sigortası ile azalan, vadeli sigortayla birlikte aylık ortalama 27 pound (168 Türk Lirası) ödeme yapması gerekiyor. Sigaraların gün içinde kullanım miktarı fark etmeksizin, eşit riskte değerlendiriliyor.

Sigorta şirketleri, nikotin bandı ve sakızı gibi nikotin içeren herhangi bir ürünün tüketiminin sigara içmekle eşdeğer olduğunu savunuyor. Sigorta yaptırırken bu ücretlerin ödenmemesi için en az 12 ay nikotin tüketilmemiş olması gerekiyor.

İngiltere Halk Sağlığı ise elektronik sigaranın, normal sigara içmekten yüzde 95 daha güvenli olduğunu söylüyor. Ancak sigorta şirketlerinin iddiasına göre çalışmalar, elektronik sigaraların içeriği, sağlık riski oluşturuyor. Bu ay gerçekleşen bir çalışmada hamilelikte nikotin bandı kullanımının bebeğin ölüm riskini arttırdığı ileri sürüldü. İngiliz Sigortacılar Birliği'nden Charlie Campbell, elektronik sigaranın, normal sigaradan daha az zararlı olduğunu kabul etse de içmeyen kullanıcılara oranla daha fazla sağlık riski taşıdığını söylüyor.

Kaynak : http://www.dailymail.co.uk/news/article-5976631/E-cigarettes-bad-smoking-say-insurance-companies.html

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 11:05
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner203

banner64

banner78