banner143
banner156

Sigortacılığın dönüşüm yılı: 2019

banner209

VHV Reasürans Genel Müdürü Maximilian Stahl, içinde bulunduğumuz yılın sigorta sektörü için toparlanma ve dönüşüm yılı olacağını belirterek, “Unutmayalım ki Türk sigorta sektörü her zaman için reel büyüme potansiyeli barındırıyor” ifadelerini kullandı.

Sigortacılığın dönüşüm yılı: 2019
banner147

Sigortahaber.com.tr - VHV Reasürans Genel Müdürü Maximilian Stahl, içinde bulunduğumuz yılın sigorta sektörü için toparlanma ve dönüşüm yılı olacağını belirterek, “Unutmayalım ki Türk sigorta sektörü her zaman için reel büyüme potansiyeli barındırıyor” ifadelerini kullandı.

banner208
VHV Reasürans Genel Müdürü Maximilian Stahl, dünyada önemli değişimlerin yaşandığı ve korumacılık önlemlerinin arttığı bir dönem yaşandığına dikkat çekerek, "Türkiye ekonomisi 2018'e iyi bir başlangıç yaptı. 2018'in ilk çeyreğinde %7.2, ikinci çeyreğinde ise %5.3'lük büyüme gerçekleşti. Yılın ikinci yarısında dövizde, faiz oranlarında ve enflasyonda yaşanan hızlı artışla birlikte makroekonomik dengelerin değişmesiyle ekonomide sıkıntılı bir sürece girildi. Kur ve faiz artışına bağlı olarak kredi hacmindeki daralma nedeniyle sigorta sektörü de reel olarak küçüldü" şeklinde konuştu. 2019 yılına yönelik beklentilerini paylaşan Stahl, küresel düzeyde belirsizlik ve risklerin devam edeceği, ticaret savaşlarının küresel büyümeyi etkileyeceği bir dönemin yaşanacağı öngörüsünde bulunarak şöyle konuştu: "Tüm dünyada bunlar yaşanırken elbette ki bu gelişmelerin Türkiye'ye etkileri de kaçınılmaz olacaktır. 2019'da Türkiye'nin büyüme hızının eskiden olduğu gibi %5-7 seviyelerinde değil de %1 ila 3 arasında olması muhtemel görünüyor. Fakat Türkiye çok dinamik bir ülke. Ekonomide zor dönemler olabilir ama böyle zamanlardan güçlü çıkılabileceğine de inanıyorum. 2019'u sektörün toparlanma ve dönüşüm yılı olarak kabul etmek daha doğru olacaktır. Unutmayalım ki sigorta sektörü her zaman için reel bir büyüme potansiyeli barındırıyor ve ekonomik gelişmeler, konjonktür ne kadar olumsuz olursa olsun genel olarak olumlu yönde ilerliyor."

'HEDEFLERİMİZE ULAŞTIK'
VHV Reasürans'ın 2018 yılında elde ettiği sonuçları da değerlendiren Stahl, "Türkiye, şirketimiz için çok önemli bir pazar ve yatırım yaptığımız günden bugüne istikrarlı bir büyüme gerçekleştiriyoruz. Grubumuzdan aldığımız destek ve güçlü finansal yapımızla, Türkiye'de hizmet verdiğimiz alanları büyütmeye devam ediyoruz. Hizmet verdiğimiz Mühendislik ve İnşaat, Ticari ve Sinai Yangın, Mimar ve Mühendis Mesleki Sorumluluk, Sanat Eserleri ile Enerji Sektör Riskleri reasürans kabulleri alanlarının hepsinde 2018 yılı hedeflerimizi tutturduk" dedi. VHV Türkiye olarak 2018 yılında yakaladıkları büyüme ve kâr başarısını 2019 yılında da sürdürmek istediklerinin altını çizen Maximilian Stahl, şirketin hedeflerine yönelik ise şunları söyledi: "Sektöre girişimizden yana geçen bu kısa sürede Türkiye sigorta pazarında haklı bir yer elde ettiğimizi düşünüyoruz. VHV Reasürans olarak hizmet verdiğimiz Mühendislik ve İnşaat, Ticari ve Sinai Yangın, Mimar ve Mühendis Mesleki Sorumluluk, Sanat Eserleri ile Enerji Sektör Riskleri alanlarında pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.

Kaynak: Sabah.com.tr

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133