banner258
banner156

Sigortalı araçlarda hırsızlık suçu açığı!

banner209

Zorunlu trafik sigortası yapılan araçlar hırsızlığa karşı korunmuyor. Uzmanlar araçlara bu sebeple en düşük ücretli bile olsa kasko yapılmasını tavsiye ediyor. Detayları haberimizde ele aldık.

Sigortalı araçlarda hırsızlık suçu açığı!
banner147

Zorunlu trafik sigortasına dair kanunda birçok yeni madde uygulanıyor ama burada ele alınması gereken bir konu var. Hırsızlık suçuna dair zorunlu trafik sigortasında herhangi bir önlem alınmıyor. Hem vatandaş hem de zorunlu trafik sigortası yapan şirketlerden bu konuda herhangi bir atılım yapılmıyor. İçişleri Bakanlığı raporuna göre geçtiğimiz 2018 yılında 2.500'den fazla oto hırsızlığı vakası yaşandı. 

ARAÇ SAHİPLERİ ÖNLEM ALMALI 

banner208
Aracı eski veya yeni model ayırmadan sigorta yapmak artık kanuna göre zorunlu bir hale geldi. Eski model araçlarda vatandaş kaskoya gerek duymuyor ama Türkiye'de bir servet değerinde olan araçlarda kasko da artık zorunlu bir hale geldi. Devletin bu konu ile ilgili olarak herhangi bir yasası bulunmuyor ama araç sahipleri oto hırsızlığına karşı kesinlikle önlem almalıdır. 2018 yılında 500'den fazla oto hırsızlığı olayı halen sonuca kavuşturulamadı ve kaskosu olan vatandaş hiçbir maddi kayıp yaşamadı. 

ARAÇ İÇERİSİNDEKİ KASKO ÖNEMLİ! 

Kasko şirketlerinde oto hırsızlığına karşı önlem alınıyor fakat araç içerisinden çalınan herhangi bir eşyaya karşı teminat yapılmıyor. Kasko yapan vatandaşın hem oto hırsızlığı hem de oto içinden çalınan eşyalara karşı önlem alması gerekiyor. Bütün bunlar yapıldığında ise vatandaş her türlü hırsızlık oalyında maddi olarak bir kayıp yaşamıyor. 

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133