banner143
banner156

Sinop'ta Kurumsal Sigorta Acentesi; SİNOP SİGORTA

banner209

Sinop’ta genç girişimci Serhat ERGÜN tarafından kurulan ve 2 senedir faaliyet gösteren sigorta acentesi Sinop Sigorta dikkat çekmeye devam ediyor.

Sinop'ta Kurumsal Sigorta Acentesi; SİNOP SİGORTA
banner147

Sinop’ta genç girişimci Serhat ERGÜN tarafından kurulan ve 2 senedir faaliyet gösteren sigorta acentesi Sinop Sigorta dikkat çekmeye devam ediyor.

Kurumsal kimliğini tam anlamıyla yansıtan Sinop Sigorta , reklam ve kampanya görselleriyle, düzenlediği çekilişlerle yerel halka ulaşarak müşteri portföyünü hızlı bir şekilde artırmaya devam ediyor.
Bu seviyeye gelmenin yüksek maliyetler gerektirdiğini kendisiyle konuştuğumuzda, tüm reklam çalışmalarının ve görsellerin kendisi tarafından hazırlandığını duyduğumuzda fazlasıyla şaşırdık.

Serhat ERGÜN; bu işe girmek için tabi ki belli bir sermaye gerekiyor fakat en büyük sermaye biziz. Çocukluğumdan beri farklı birçok sektörde çalıştım.
Her sektörden farklı şeyler öğrendim. Öğrendiklerim benim işime yaramaz demedim ve aksine bunları ileride hangi sektörlerde kullanabilirim diye hep kazançlarımın olumlu yönlerine baktım.
Şöyle bir geçmişe bakıyorum da , emek vermeden ve çalışmadan hiçbirşey kendiliğinden olmuyor. Gerçekten çok çalışmak gerekiyor. Gece gündüz 7 gün 24 saat işimi bir adım öteye nasıl taşırım ve nasıl daha iyi olabilirim diye düşünüyorum.

banner208
Bizden önce Sinop’ta online olarak faaliyet gösteren bir sigorta acentesi yoktu. Temelleri bunun üzerine inşa etmemiz gerekti. Bu yüzden ismimizi ‘’ Sinop Sigorta ‘’ olarak seçtik , çünkü Google ‘ da 1. sıraya yerleşmenin en kolay yolu buydu. İnsanlar devamlı çalıştıkları bir sigorta acentesi yoksa ,  Google’a girerek ‘’ sinop sigorta ‘’ kelimesini yazıyor ve arama yapıyor. İlk sırada biz çıkıyoruz ve
böylelikle müşterinin bize ulaşması ve bilinirliliğimiz daha kolay sağlanıyor.

''Geçmişte bu ismin alınmamış olması da bizim için büyük bir şans.''


Tüm sosyal medya hesaplarını ve mail hesaplarını aldık , ardından bugünkü logomuzu tasarlayarak marka tescilden onay sürecini tamamladık.

Sigortacılık alanında iş kurmayı düşünen genç arkadaşlarım varsa öncelikle neler yapabileceklerine ve sektörde nasıl farklılıklar yaratabileceklerini bir düşünsünler ve buna göre hareket etsinler.

İşim dışında sosyal olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorum.


SİFAD ( Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği ) yönetim kurulu üyesiyim. Ayrıca Sinop Ticaret Odasına bağlı Genç Girişimciler Kurulunda da İcra Komitesi üyesi olarak çalışmalarımı sürdürüyorum.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 14:46
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133