banner154
banner256

Şişko Nuri'nin hatırası yaşayacak

banner209

Yeşilçam'ın sevilen ve unutulmaz oyuncularından biri olan Sıtkı Sezgin için Samsun Kent Müzesi'nde oluşturulan köşe ile unutulmaz sanatçı ölümsüzleştirilecek.

Şişko Nuri'nin hatırası yaşayacak
banner147

Yeşilçam tutkunlarının Şişko Nuri olarak tanıdığı ve sevdiği Sotkı Sezgin geçtiğimiz yıl Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını yitirmişti. Vefatıyla sevenlerini yasa boğan Sezgin için gerçekleşen girişimler sonucunda Samsun Kent Müzesi'nde bir köşe oluşturuldu. Emektar oyuncunun köşesi ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden oyuncusunun hatırası Kent Müzesi'nde yaşatılıyor. Vefatına kadar oynadığı 300 filmde oynayan emektar oyuncu için hazırlanan köşe'de, fotoğrafları, özel eşyaları ve  kullandığı araç gereçler müzeye gelen ziyaretçilere gösteriliyor.

300'FAZLA FİLM'DE ROL ALDI

banner208
Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından olan Sıtkı Sezgin Samsun Büyükşehir Belediye  Huzurevi'nde yaşamını yitirdiği güne kadar 300'den fazla film'de rol aldı. Bir çok yeşilçam starı ile aynı filmlerde rol alan Sezgin, yaşamının son dakikalarına kadar çevresinde olan ve ona destek veren sevenlerinden hiç ayrılmadı. Fakat yıllarını verdiği sanat camiasına sitemini de hastahane günlerinde verdiği bir röportajda şöyle dile getirdi; "Herkes düşmüş ekmek derdine. Artık kimse kimsenin varlığından haberdar değil. 11 gündür hastanede tedavi görüyorum. Bu sürede arayan olmadı" 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:18
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133