banner154
banner256

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken: “TOBB olarak sigorta sektörünün sesini her ortamda duyurduk”

banner209

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi seçimleri öncesinde yaptığı konuşmada, sigortacılık sektörünün ilkleri başardığını belirterek, “Diğer sektörlere rol model olan bir yapıyı kurdunuz. Mesleki disiplinin ve mesleki eğitimin en iyi şekilde nasıl sağlanacağını herkese gösterdiniz” dedi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken: “TOBB olarak sigorta sektörünün sesini her ortamda duyurduk”
banner147

banner208
11 yıl önce TOBB, Hazine Müsteşarlığı ve Acenteler olarak TOBB çatısı altında yeni bir yapı kurduklarını anımsatan Hakan Ülken, “Geçtiğimiz 11 yıl gösterdi ki çok doğru bir adım atmışız. Bu süre içinde Sektörün gelişmesi noktasında çok önemli mesafe kaydettik. Levha kayıt sistemini kurduk. Disiplin mekanizmalarını geliştirdik. “Hazine ve Maliye Bakanlığı”, “Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği” ile birlikte kurduğumuz SEGEM sayesinde, kendi meslek mensuplarınızın eğitimini kendiniz vermeye başladınız. Şu an ülkemizde hiçbir sektörün böyle bir eğitim kurumu yok. Ve en önemlisi, bütün bu yapıyı çok kısa bir sürede kurup işler hale getirdik ve kökleşmesini sağladık” ifadelerini kullandı.

Ülken, TOBB olarak hem yurt içinde, hem de yurt dışında sektörün başarısını anlattıklarını söyledi.

Sigortacıların, insanların risklerini yönetmelerine yardımcı olduğunu ve onlara koruma sağladığını vurgulayan Hakan Ülken şöyle devam etti: “Bizler de bu bilinçle sizler için çok stratejik çalışıyoruz. Tanıtım stratejimizi belirledik. Kampanyamızı başlattık. Hedef kitlemiz 20 yaş üstü ABC1 sosyo ekonomik grup. Yani ülkemizde yaşayan sigorta alabilecek insanlar. Yaklaşık 16 milyon kişiden oluşuyor. Kampanyamız sayesinde, yaz dönemi olmasına rağmen bunların %78’ine yani 12.8 milyon kişiye şimdiden ulaştık. Şu anda dijital mecrada reklamlarımız dönüyor. Afiş çalışmamız başlayacak. Yani, hedef kitlenin tamamına kısa bir süre içerisinde ulaşmış olacağız”.

TOBB olarak sektörün sesinizi her ortamda daha gür duyurduklarını belirten Hakan Ülken, “Muvafakatname sorununu çözdük. Bu sayede tek bir sigorta şirketine bağımlı olmaktan, prim oranlarınız üzerindeki baskıdan kurtuldunuz. Daha fazla müşteriye ulaşma, çok daha fazla poliçe yazma imkanına kavuştunuz. Daha fazla iş yapar hale geldiniz. Sınırlı yetkili acenteliğin kaldırılmasını sağladık. Böylece hem Sigorta Acenteliği daha profesyonel hale geldi, Hem de asıl mesleği acentelik olmayanların kazancınızı bölmesini önledik. Sigortacılık sektörünü büyüteceksek, bu profesyonel acenteler sayesinde olur” dedi.

Ülken, sigorta şirketlerinin KOSGEB destekleri kapsamına alınması, trafik sigortasında taban komisyon alması ve trafik sigortasında işlem ücreti almalarını sağladıklarını söyledi.

Sektöre ilişkin tanıtım kampanyasını hayata geçirdiklerini vurgulayan Ülken, “Ülkemizde ilk defa bir meslek kendi tanıtım kampanyasını gerçekleştiriyor. Bakınız kamu spotu değil, tüm ulusal kanallarda, radyolarda primetime’da reklamlarımız döndü. Dijital mecrada çalışmalarımızı yayınladık. Atılan bu adımlar hepiniz için tekrar hayırlı olsun, Allah hepinize daha bol kazançlar nasip etsin” dedi. 

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133