banner156

TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif EROĞLU'ndan Mesut ÖZİL'e destek mesajı...

banner209

TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif EROĞLU'ndan Mesut ÖZİL'e destek mesajı...
banner199

Almanya'da yaşayan ve yıllardır Alman Milli takımında top koşturan gururumuz Mesut ÖZİL'e yapılan çirkin saldırılara karşı TSB Genel Sekreteri M.Akif EROĞLU'da destek niteliğinde bir twit attı.

İşte EROĞLU'nun twit'i;

banner208
Dünya Kupası öncesi ve sonrasında Alman basını tarafından sıkça eleştirilen Mesut Özil, bir açıklama yayınladı.

Mesut Özil, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Almanya'da büyüdüm ama ailemin kökleri Türkiye'den. İki kalbim var. Biri Alman biri Türk." yorumunda bulundu.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere'nin başkenti Londra'da eğitim ve yardım gecesinde bir araya geldiğini aktaran 29 yaşındaki futbolcu, "Annem her zaman bana geçmişimi, aile geleneklerimizi unutmamamı öğütledi. Buluşmam siyasi ya da seçimlerle alakalı değildi. Benim için Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmek ailemin ülkesinin en üst düzey yetkilisine saygı göstermekti." açıklamasını yaptı.

"Recep Tayyip Erdoğan ile ilk kez 2010'da Berlin'deki Almanya-Türkiye maçını Angela Merkel ile beraber izledikten sonra buluşmuştum. Son buluşmamızda ise politika değil, her görüşmemizde yaptığımız gibi futbol konuştuk. Kaldı ki kendisi de gençlik yıllarında futbolcuydu."

"Benim için kimin Cumhurbaşkanı olduğu önemli değil, her zaman siyasilere karşı saygılı oldum. Türk ya da Alman Cumhurbaşkanı fark etmez, duruşum her zaman aynı olacak."

"Son seçimde ya da seçimden önce, ne olursa olsun yine de o fotoğrafı çektirirdim."

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 13:42
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner213

banner135

banner203

banner64

banner133