banner143
banner156

TÜRKAK, eşdeğer parça belgelendirme programı kapsamında ilk akreditasyonu OSEM’e verdi

banner209

OSEM Sertifikasyon ve Eğitim Merkezi, orijinale eşdeğer parça belgelendirme programı kapsamında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk ürün belgelendirme kuruluşu oldu.

TÜRKAK, eşdeğer parça belgelendirme programı kapsamında ilk akreditasyonu OSEM’e verdi
banner147

Sigortahaber.com.tr - OSEM Sertifikasyon ve Eğitim Merkezi, orijinale eşdeğer parça belgelendirme programı kapsamında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk ürün belgelendirme kuruluşu oldu.

Ülkemizdeki milli oto yedek parça üreticilerin ürettiği ve yurt dışından ithal edilen karoser grubu tampon, çamurluk, kaput, aydınlatma yedek parçalarının orijinale eşdeğer olduğunu belgeleyen OSEM’in akreditasyonu, TÜRKAK’ın resmi internet sitesinde yayınlandı.

“ISO-EN 17065 Ürün Belgelendirme Akreditasyon Sertifikası”, TÜRKAK Genel Sekreter Vekili Orbay Evrensevdi tarafından OSEM Yönetim Kurulu üyesi Atilla Aksoy’a törenle teslim edildi. TÜRKAK’ın Ankara merkezinde yapılan sertifika törenine TÜRKAK Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Tekin, Ürün Hizmet ve Muayene Akreditasyon Başkan Vekili İsa Paksoy, Akreditasyon Uzmanı-Baş Denetçi Reşit Uzunçam ve OSEM Genel Müdürü Bener Yıkılmaz katıldı.

banner208
OSEM, Eşdeğer Parça Belgelendirme Akreditasyonu ile haksız rekabeti oluşturan unsurların asgari seviyelere ineceğini otomotiv yenileme pazarında rekabet ortamı yaratarak ülke ekonomisine, sigorta ve otomotiv sektörüne, nihai tüketiciye fayda sağlayacağını ve güven ortamı oluşturacağını öngörüyor.

OSEM, eşdeğer parça belgelendirme standardıyla akredite olabilmek için TÜRKAK’a 6 Ekim 2017 tarihinde başvuruda bulundu. Ulusal ve uluslararası alanda akredite olmak üzere bir yılı aşkın süre yapılan denetimlerden sonra OSEM Sertifikasyon Anonim Şirketi Ürün Belgelendirme Kuruluşu olarak TÜRKAK tarafından akredite edildi. TÜRKAK, IAF-International Accreditation Forum Akreditasyon Kurulu üyesi ve ülkemizde ulusal akreditasyonda tek yetkili kurum durumunda bulunuyor.

OSEM

Türkiye Sigorta Birliği tarafından kurulan ve Hazine Müsteşarlığı’nın gözetim ve denetimine tabi olan OSEM, yerli ve milli otomotiv karoser grubu parça üreticilerinin ürünlerinin orijinale eşdeğer kalitede olduğunun yeterliliğini belgeliyor, güvenlik ve kalite standartlarını arttırmayı hedefliyor. Aynı zamanda OSEM orijinale eşdeğer yedek parça belgelendirmesi yaparken belgelendirilen mevcut yedek parçaların takip sistemini de sigorta şirketlerinin kullanımına açarak sigorta parça tedarikinde kullanılan sertifikalı eşdeğer parçaların takibini de yapıyor.

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133