banner258
banner256

Unico Sigorta sermaye artırarak Türkiye'ye döviz getirdi

banner209

Yabancı sermayeli Unico Sigorta kurdaki hareketliliğe rağmen sermayesini 27 milyon lira artırma kararı aldı. Unico CEO'su Cenk Tabakoğlu, yabancı ortaklarının böyle bir dönemde aldığı yatırım kararının yatırımcıların Türkiye ekonomisine olan güvenini gösterdiğini söyledi. Tabakoğlu, kasko sigortasında ilk 10'a girme hedeflerinin olduğunu belirtti. Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberi

Unico Sigorta sermaye artırarak Türkiye'ye döviz getirdi
banner147

Yabancı hissedarları Alman Kalkınma Bankası ve Hollanda Kalkınma Bankası olan Unico Sigorta kurdaki olağanüstü hareketliliğe rağmen Türkiye'ye olan güvenlerini göstererek sermayelerini 27 milyon lira artırdı.

Böylece Türkiye'deki faaliyetlerini büyütme kararı alan Unico Sigorta'nın CEO'su Cenk Tabakoğlu "Sermeye artırım kararı son dönemde alındı. Şirketimiz Türkiye'de faaliyetlerini giderek artırıyor. Bizlere olan güvenleri de tam. Artan faaliyetlerimize paralel olarak ve önümüzdeki dönemlerdeki büyümemizi de destekleyecek şekilde yapılan sermaye artırımının böylesi bir dönemde yapılması hem şirketimiz hem de ülkemiz açısından oldukça olumlu" diye konuştu.

Önümizdeki dönemde faaliyetlerimizin artışına paralel olarak yeni sermaye artışlarını da beklediklerini dile getiren Tabakoğlu, "Tabii ki bir sermaye artırımını büyümek için kullanacağız. Bizim büyüdüğümüz alanlardan birisi kasko. Kasko sigortasında ilk 10'a girme hedefimiz var. Şu anda 11'inci sıradayız. Bu sermaye artırımı ile önümüzdeki dönem hedeflediğimiz noktaya hızlıca geleceğiz" diye konuştu. 

HİSSEDARLARIMIZIN GÜVENİ TAM

banner208
Ekonomideki dalgalanmaların her ülkede zaman zaman olabileceğini vurgulayan Tabakoğlu, şunları kaydetti: "Herşeye bu kadar kısa vadeli bakmamak lazım. Türkiye gelişmekte olan bir ülke. Biz geçmişte de bu ve buna benzer dalgalanmaları gördük. Uzun vadede ülke genç nüfusu ve ekonomisi ile büyüme potansiyeli yüksek olan bir ülke. Bizim buna inancımız tam. Zorlu bir dönem sayılacak bir dönemde. Biz bu sermaye artırımı böylesi bire dönemde. Sermayemizi Türk Lirası'na döndük. Türkiye'ye doğrudan yabancı sermaye getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem hissedarlarımızın hem bizim ülke ekonomimize güvenimiz tam."

Habertürk

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 14:06
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133