banner143
banner312

Yeni havalimanı 5 milyar Euro'nun üzerinde bedelle sigortalı!

banner209

Açılışı yapılan ve şimdilik adı İstanbul olan 3'üncü havaalanının ilk fazının işletme sigorta 4 sigorta şirketi tarafından 5 milyar Euro'nun üzerinde bedelle yapıldı.

banner251
Yeni havalimanı 5 milyar Euro'nun üzerinde bedelle sigortalı!
banner205

İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk fazı 4 sigorta şirketi tarafından 5 milyar Euro'nun üzerinde bedel ile sigortalandı. Bu tutar Türkiye'de şimdiye kadar tek bir proje için yapılan yapılan en yüksek tutarı belirtiyor.  

Habertürk Gazetesi'nden Rahmi Ak'ın haberine göre, en büyük payı Ziraat Sigorta olmak üzere Halk Sigorta, Güneş Sigorta ve Axa Sigorta tarafından sigortalanan yeni İstanbul Havaalanı'na giren yolcu tüm risklere karşı sigortalandı.

İşletme sigortası başlıyor

Havaalanının ilk fazının yapımı sürecinde inşaat sigortası yapılmış ve bu da yaklaşık 5 milyar dolar karşılığında sigortalanmıştı. Bugün itibariyle inşaat sigortası sona erecek ve işletme sigortası başlayacak. İkinci faz inşaat başladığında ise ikinci faz inşaatın ilk fazdaki binalara veya uçaklara zarar vermesi ihtimaline karşı hem ikinci faz hem ilk faz yeniden inşaat sigortası yapılacak. İnşaat sigortası ile işletme sigortasını yapan kurumların birbirine karşı sorumlulukları olacak. 

Yüzde 37'si Ziraat Sigorta'da

Şirket adı               Payı (%)
- Ziraat Sigorta         37
- Halk Sigorta           25
- Güneş Sigorta        25
- Axa Sigorta            13

Kaynak: Emlakkulisi.com

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner259

banner213

banner183

banner135

banner203

banner260

banner78

banner91

banner133