banner143

Soner TEKBAŞ ile MaxAssist’i konuştuk.: Soner TEKBAŞ ile MaxAssist’i konuştuk.

Önce kısaca, Kendinizden Bahseder Misiniz?

1971 Sivas doğumluyum,  Üniversite sonrasında   çalışma hayatıma 1996 yılında Sigorta Sektöründa  ile başladım,  Sırası ile İnter Sigorta , Finansbank,  AiG Sigorta ,  Fiba Sigorta ,  HDI Sigorta ve Ankara Sigorta ‘da  genel müdürlük Bankasüans ve satış  birimlerinde  toplamda 18 yıl orta ve üst düzey yöneticilik yaptım. Evliyim  ve 9 yaşında bir kızım var.

MaxAssist nasıl doğdu?

Sigorta şirketlerinde çalışırken Kendime koyduğum bir hedef vardı,  44 Yaşıma geldiğimde kendi projelerimi hayata geçirebileceğim, sektörde fark yaratacağına inandığım  bir şirket kurmak,Tam 44 yaşına girdiğimde MaxAssist’i  kurdum ve sektörün asistans tarafına giriş yaptım.

Sizin Diğer Asistans Şirketlerinizden farkınız ne?

Aslında Diğer asistans şirketlerinden tamamen farklıyız desek daha doğru olur, Biz diğer asitans şirketlerini kendimize rakip olarak görmüyoruz,  tamamen farklı kulvarlardayız ,  örneğin biz araç çekme çekilme yada ev yardım hizmetleri vermiyoruz.  MaxAssist daha önce sektörde denenmemiş ,  uygulanmamış farklı asistans fikirleri geliştirerek sigorta sektörünün daha çok ürün yönetimi ve satış tarafında ürünleri farklılaştırarak satışını kolaylaştıran veya ürünün satışı için tercih oluşturan çözümler üretmekte,  Bunun yanında sektörün en problemli olan alanı  olan BEDENİ HASAR’ların çözümü için geliştirdiğimiz farklı çözüm modellemelerimiz var.

Asistans çözüm önerileriniz neler?

İlk çozüm fikri , Bedeni hasarların sonuçlarının ve etkilerinin konuşulduğu Sigorta Tatbikatçılar derneğinin bir toplantısında ortaya çıktı. İlk yapılanmamızı bunun üzerine kurduk. Bu konuda çalıştığımız şirketlerin yapısına uygun çözüm önerileri geliştirdik. Mesela bedeni Hasar dosya tamamlama,  Eksik evrak temini ,  Sulh Hizmetleri bedeni hasarların çözümünde oluşturduğumuz modellerden birkaçı. Verdiğimiz Bu hizmet ile çalştığımız şirketlerinde çok ciddi karlılık yarattık.

Sonrasında Araç Muayene asistans ürününü geliştirdik . Bu asistans ürünü , sigortalın aracın yaptırlılması zorunlu olan periyodik araç muayenesi sırasında ortaya çıkabilecek ağır kusurların anlaşmalı servislerde giderilmesini ve aracın onarımı yapılmış halde muayeneden geçebilmesi sağlıyor.Bu ürünü bir çok sigorta şirketi ürünlerine eklemiş durumda.

PsikoMax ürünü ise ,  Sigorta şirketleri tarafından satışı gerçekleştirilen ürünlere eklenebilen bu teminatla Sigortalının ve 1. Derece yakınlarının poliçe dönemi içinde herhangi bir sebeple psikolojik desteğe ihtiyaç duymaları durumunda 2 seans ücretiz,  diğer seanslarda %50 indirimli olarak hizmet almalarını sağlayan,  Türkiye genelinde 81 ilde toplamda  103 Adet Psikolog, Pedagog Psikolojik danışmanın katılımı ile hazırlanmış bir hizmeti kapsamakta

Bu yılın başında ise Uzun bir arge çalışmasının ardından birçok firma ile işbirliği gerçekleştirerek MaxGuardürününü sektörün beğenisine sunduk MaxGuard  Sigoryalıya ait aracın poliçe dönemi içerisinde arıza yapması durumunda oluşan arızanın anlaşmalı servislerde giderilmesin sağlayan bir asistans ürünüdür.

Son ürünümüz ise 2.El motorlu kara taşıtlerinin satışı hakkındaki düzenleme taslağının yasalaşması ile birlikte satışa sunduğumuz MaxGuard  2.EL  ürünü  Bu ürün yasa gereği araç satışı yapan tüzel işletmelerin aracı satışı sonrasında zorunlu olarak vermesi gereken garanti teminatını içeriyor. Reasürans desteği olan bu ürününüzün çok yakın bir zamanda hem e-satış platformundan hem de Kurumsal satıcılar ve bağımsız ekspertiz istasyonlarında  satışına başlayacağız.

Biraz da ekibinizden bahseder misiniz

12 kişiden oluşan Ekibimizde uzun yıllar Sigorta sektöründe orta ve üst düzey yöneticilik yapmış, alanında gerçekten uzman  , Avukat ,  sektör deneyimli çalışma arkadaşları ve danışmanlar  yer almakta.

banner56

banner62

banner259

banner213

banner183

banner135

banner203

banner260

banner91

banner133