banner206
banner256

Twitter'da Ekim 2018 lideri; Sompo Japan Sigorta!

banner209

Twitter'da Ekim 2018 lideri; Sompo Japan Sigorta!
banner147

Özel Haber - Boom Social'den alınan verilere göre; 2018 Ekim ayı içerisinde Twitter'da en iyi performans gösteren Sigorta Şirketi Sompo Japan Sigorta oldu.

Sosyal Medya Hesapları Nasıl İnceleniyor?

MARKALARIN SOSYAL MEDYA PERFORMANSI SOCIALBRANDS'DE

MARKALARIN SOSYAL MEDYA PERFORMANSI SOCIALBRANDS'DE
SocialBrands, markaların sosyal medya performansını tamamen tarafsız ve objektif şekilde ölçümleyen bir puanlama platformu. BoomSocial verilerini ve BoomSonar teknolojilerini kullanan SocialBrands, markalar için en popüler sosyal medya kanalları olan Facebook, Twitter ve Instagram’da yer alan 31 binden fazla marka hesabını inceliyor.
 

AYDA 1,42 MİLYONDAN FAZLA SOSYAL MEDYA İLETİSİ

AYDA 1,42 MİLYON SOSYAL MEDYA İLETİSİ
Markaların 1-30 Eylül dönemindeki performansını mercek altına aldığımız Ekim SocialBrands’de Facebook’ta 12,264 sayfaya ait 456,709 ileti, Twitter’da 9.379 hesabın paylaştığı 759.617 Tweet, Instagram’da ise 9.535 hesabın paylaştığı 208.279 ileti olmak üzere; toplamda 31.178 farklı sosyal medya hesabı tarafından paylaşılan 1 milyon 424 bin 659 içeriği istatistiksel olarak inceledik. 
 

YOĞUN SOSYAL ETKİLEŞİM

YOĞUN SOSYAL ETKİLEŞİM
İncelediğimiz 1,42 milyon Facebook, Twitter ve Instagram iletisi, Türkiye’de sosyal medyanın popülerliğini gözler önüne serdi. 31 bin marka tarafından paylaşılan bu iletilerin ay boyunca aldığı beğeni, yorum, paylaşım, Retweet gibi etkileşimlerin toplam sayısı ise 761 milyondan fazlaydı.

DERİN VERİ ANALİZİ

DERİN VERİ ANALİZİ
Bu inceleme için tüm hesaplar ve sayfalar için hayran sayısı, hayran artışı, sayfa yapısı, sayfa bilgileri, ay boyunca paylaştığı tüm iletiler, ileti türleri, paylaşılan iletilere gelen beğeni, yorum, paylaşım ve Retweetler, ileti başı etkileşim oranı, hashtag ve mention kullanımı, bulunduğu sektördeki karşılaştırmalı durumu gibi onlarca farklı herkese açık performans verisini derledik.

banner208

Elde ettiğimiz tüm verileri istatistiksel olarak işleyerek, sayfanın hayran sayısı ve etkileşim oranı, farklı ileti türlerinin aldığı etkileşim oranları, sayfa bilgilerinin kullanımı, hashtag ve mention gibi kanala özel anahtar araçların kullanımı gibi birçok bileşenin sayfa başarısındaki etkilerini belirledik.

Tüm bu kriterleri kanal geneli ve sektör özelinde, yine istatistiksel olarak belirlediğimiz katsayıları kullanarak puanlandırdık ve tüm markaların kolaylıkla karşılaştırılabileceği tek bir skor hazırladık. 

TARAFSIZ SOSYAL MEDYA PUANLARI
Beş yıldır markalara ait on binlerce sosyal medya hesabının performans verilerini derleyen, analiz eden ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunan BoomSocial Sosyal Medya Ölçümleme ve Analiz platformunun verilerini ve Sosyal Medya Takip ve Anlamlandırma programı BoomSonar Suite'in büyük veri işleme yapısını kullanarak hazırladığımız SocialBrands Turkey, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya performans incelemesi ve sosyal medyanın yeni barometresi!

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133