banner143
banner312

Bilen: “Tarım sigortası AK Parti hükümetine nasip oldu”

banner207

TBMM Bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, bugüne kadar tüm hükümetlerin...

banner313
Bilen: “Tarım sigortası AK Parti hükümetine nasip oldu”
banner205

TBMM Bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, bugüne kadar tüm hükümetlerin, tarım sigortasını hayata geçirmek için mücadele verdiğini ancak bunun AK Parti hükümetine nasip olduğunu söyledi.

Bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılarak alınacak tedbirlerin tespit edilmesi maksadıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, tüm siyasi partilerin tarım sigortasını getirmek için uğraştığını, bunu vaat ettiğini aktardı. Bilen, “Sigortayla, öngöremediğiniz, beklemediğimiz afetten dolayı mağduriyet oluşursa kolektif oluşan sermayeden zararın karşılanma hedeflenir. Bütün dünya bu sigortayı yaygınlaştırmaya çalışmakta ve Türkiye bu konuda çok ileri bir noktada.

Bu ülkeyi idare eden tüm hükümetler, tarım sigortasını hayata geçirmek için mücadele vermiştir ve bu AK Parti hükümetine nasip olmuştur. Devletin hazinesi, buna müsait olmamasından bir sistem hayata geçirilememiştir.” şeklinde konuştu.

Bilen, tarım sigortası uygulamasından Manisa’nın geçen sene çok istifade ettiğini ve memnun kaldığını da kaydetti.

Komisyona sunum yapan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep ise Türkiye’de yetiştirilen üzümlerin kalitesinin, ABD’de dahil dünyanın hiçbir yerinde olmadığını belirtti.

Çekirdeksiz kuru üzüm ihracatçılarının, geri gelen ürünlerin geri dönüş sebebi de dikkate alınmak suretiyle ürünlerin tekrar ihraç edilmek kaydıyla yurda girişinde kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılmasını isteyen Celep, sözleşmeli tarım modelinin desteklenerek yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner259

banner213

banner183

banner135

banner203

banner260

banner91

banner133