banner154

banner156

Apple’ın baş tasarımcısı Jony Ive, emekliye ayrılıyor

banner209

Steve Jobs’un Apple’ı kurduktan sonra tasarım görevine getirdiği Jony Ive, bütün Apple ürünlerini tasarlayan veya onaylayan kişidir. Bir devrin sonuna gelindiği Jony Ive isteği ile belli oldu. Detayları haberimizde açıkladık.

Apple’ın baş tasarımcısı Jony Ive, emekliye ayrılıyor
banner199
banner79

Apple’ın akıllı telefonları ve bilgisayarlarında uzun zamandır çok ciddi bir değişiklik olmuyordu. Bu sebepten olacak ki, Steve Jobs zamanlarının efsane ismi Jony Ive görevi bırakmak istediğini söyledi. Tim Cook ve ekibi bu isteği saygıyla karşıladı ve çok kısa sürede Jony Ive’nin Apple ile ilişkisi kesilecek.

TEK BAŞINA BÜYÜK SORUMLULUK ALIYORDU

banner208
Jony Ive, şirketin en önemli işini yürüttüğü gibi bu işi tek başına yapıyordu. Tasarım, bir ürünün en önemli kısmıdır. iPhone 6 ve sonrasından sonra küçük ekranlı iPhone üretmeyen Apple, tasarım olarak çok farklı ürünler üretemedi. Jony Ive pozisyon gereği çok büyük bir sorumluluk alıyordu. Yönetim, Jony Ive pozisyonuna Evans Hankey ve Alan Dye’yi getirdi.

TİM COOK İLE BAĞLANTI KURUYORDU

Tasarımsal birçok değişikliği Jony Ive direkt olarak CEO Tim Cook ile konuşuyordu. Şirket içerisinde kurumsal ve operasyon bu sebeple pek iyi gitmiyordu. Bu durumunda sona gelindi çünkü baş tasarımcı görevine getirilen iki isim Tim Cook ile değil, Apple’ın Baş İşletme Görevlisi Jeff Williams ile bağlantı kuracak.

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133