banner143
banner156

Google algoritmasında iki önemli değişiklik

banner209

Google, algoritmasında iki önemli değişikliğe hazırlanıyor. Yıl içerisinde belli periyotlarla uygulanan algoritma değişikliklerinin, şu an için henüz test aşamasında olduğu açıklandı.

Google algoritmasında iki önemli değişiklik
banner147

Mayıs ayında Kaliforniya’da düzenlenen Google I/O etkinliğinde gündeme gelmeyen iki yeni algoritma değişikliğiyle arama ve sorgulama sisteminde bazı kolaylıklar hedefleniyor. "Arama paylaşımı” ve “sıralı arama geçmişi” olarak Google App betasında görülen bu iki yeni özellik, Google’ın arama erişilebilirliği konusunda üst düzey bir kullanıcı deneyimi hedeflediğini gösteriyor.  

banner208
Güncellemenin yayına alınmasıyla birlikte kullanıcılar, Google’daki arama sonuçlarını bir bağlantı olarak paylaşabilecek. “Arama paylaşımı” olarak gerçekleşecek bu değişiklik sayesinde kullanıcılar, Google’da yaptıkları son aramayı diğer platformlarda paylaşabilecekler. Görselde işaretli okla belirtilmiş olan simge, arama paylaşımı özeliğini özetliyor. 

SIRALI ARAMA GEÇMİŞİ HİZMETE ALINACAK

Arama motorunda uygulanacak bir diğer algoritma değişikliği ise “sıralı arama geçmişi.” Google kullanıcılarının alışkın olduğu ve kendi arama geçmişlerini görüntülediği bu özellik, değişikliğin uygulanmasının ardından sıralı arama geçmişi olarak kullanılacak. Şu an yalnızca sınırlı bir şekilde uygulanan ve Google Play uygulamasının 10.7 sürümünde görülebilen bu değişikliklerin birkaç gün içerisinde arama motorunda da uygulanması bekleniyor. Google, bu güncellemelerle kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve kullanıcılara daha fazla seçenek yaratmayı planlıyor.  

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133