banner311
banner256

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko: 'Rusya Bizim Koruyucu Meleğimiz'

banner207

Rusya'nın Soçi şehrinde 22 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme yaptıktan sonra Putin'e 'melek tablosu' hediye eden Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko hediyenin anlamını açıkladı.

banner251
Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko: 'Rusya Bizim Koruyucu Meleğimiz'
banner205


Rusya'nın Soçi şehrinde 22 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme yaptıktan sonra Putin'e 'melek tablosu' hediye eden Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko hediyenin anlamını açıkladı. Ülkesinde yayın yapan devlet televizyonu Belarus - 1 televizyonuna konuşan Lukaşenko, başta ABD olmak üzere batılı ülkelerin Rusya'ya uyguladığı ekonomik kısıtlamaları değerlendirdi. Lukaşenko, "Bizim Amerika ve batılı ülkelerin Rusya'ya uyguladığı ekonomik kısıtlamayı fırsata çevirme gibi bir amacımız hiçbir zaman olmayacak. Rusya ile Belarus halkı kardeştir. İki halk da aynı kökten gelir. Belarus ve Rusya'nın başta ekonomi olmak üzere birçok konuda bağları var. Bu bağ hiçbir zaman kopmayacak. Belarus her zaman Rusya'ya bağlı kalacak" dedi.

"Rusya, Belarus'un koruyucu meleği"

Soçi'de Putin ile yaptığı görüşmeden sonra Putin'e takdim ettiği 'melek tablosu' hediyesinin sorulmasını değerlendiren Lukaşenko, "Ben Cumhurbaşkanı olduğum ilk andan itibaren hep aynı fikirleri savundum. Fikirlerim hiç değişmedi. Rusya bizim koruyucu meleğimiz. Benim Putin'e verdiğim hediye buna dair bir hediyeydi. Rusya bizim koruyucu meleğimiz, Belarus da Rusya'nın koruyucu meleğidir. Benim sayın Putin'e hediye ettiğim hediye her iki ülkenin birbirinin koruyucu meleği anlamı olduğunu taşıyordu" ifadelerini kullandı. - MOSKOVA

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner259

banner213

banner183

banner135

banner203

banner260

banner91

banner133