banner206
banner156

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Sayın Bruno Le Maire ile görüştü.

banner209

Görüşmede bakanlar, ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldılar.Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Fransız Finans Bak.

banner251
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Sayın Bruno Le Maire ile görüştü.
banner205

Görüşmede bakanlar, ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldılar.

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Sayın Bruno Le Maire ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Sayın Albayrak ile Sayın Le Maire’nin görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı. Bakanlar, ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldılar.

Sayın Albayrak, Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Emmanuel Macron ve Sayın Le Maire’nin yaptığı Türkiye’ye destek açıklamalarından duyulan memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

Bakanlar, ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve mutabık kalınan hususlarda daha yakın çalışma kararı alırken, ekiplerinin hızlı bir şekilde çalışmaya başlaması ve 27 Ağustos tarihinde Paris’te bir araya gelme konusunda mutabık kaldılar."

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner213

banner135

banner203

banner64

banner133