banner143
banner156

Tekkeköy ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara her türlü yardımı sağlayan Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı Kurban Bayramı için hazırlanıyor.

banner209

 Yaklaşık 4 yıl önce açılışı yapılan Hayır Çarşısı ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam ediyor.

banner251
Tekkeköy ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara her türlü yardımı sağlayan Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı Kurban Bayramı için hazırlanıyor.
banner205

 Yaklaşık 4 yıl önce açılışı yapılan Hayır Çarşısı ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam ediyor. Hayır Çarşısından yılda üç defa kıyafet yardımı yapılıyor. Yine ihtiyaç sahibi aileler bayram öncesinde özellikle bayramlık kıyafetlerini buradan temin edebiliyor. Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısında ayakkabıdan monta, pantolondan gömleklere, ceketlere her türlü giyim eşyası bulunuyor. Yılın 365 günü açık bulunan Hayır Çarşısına özellikle Tekkeköylü iş adamları ve sanayicilerde destek vererek yardımda bulunuyor.

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısının Kurban Bayramına hazır olduğu söyleyen Tekkeköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Nigar Kapucu, “Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkları tamamlanan çarşımız ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyarcını karşılamak için hizmet vermeye hazır. Bayram öncesi kılık kıyafet almak isteyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz buradan istedikleri gibi faydalanabilirler” dedi.

Bayramların paylaşımın ön planda tutulduğu manevi zaman dilimleri olduğuna dikkat çeken Kapucu, “İslam aleminde bayramların yeri, önemi ve maneviyat ayrıdır. Bu mukaddes günlerde dargınlar barışır, küskünlükler son bulur. En önemlisi çocukların bayram sevincini yaşması ve rengarenk bayramlıklar giyebilmesidir. Bu manada hayır çarşımız çeşit çeşit ayakkabı ve kıyafetlerle çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmaya hazır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner62

banner213

banner135

banner203

banner64

banner78

banner133