banner258
banner156

Türkiye'de gözlem noktasına saldırı! Jet hızıyla cevap verildi

banner209

Suriye rejimi geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin gözlem noktasına havan topuyla saldırı düzenledi. Yapılan saldırı üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu saldırıların devam etmesi halinde gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Türkiye'de gözlem noktasına saldırı! Jet hızıyla cevap verildi
banner147

Rusya'nın ateşkes ilan edildiğini duyurduğu saatlerde İdlib’in güneydoğusunda bulunan TSK gözlem noktasına Suriye rejimi tarafından havan topuyla saldırı düzenlendi. Yapılan saldırıda 3 asker yaralandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu saldırıların devam etmesi halinde gereğinin yapılacağını söyledi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Suriye rejim güçlerinin elinde olan As Shariah Bölgesi'nden 3 kilometre uzaklıkta bulunan Türk gözlem noktasına kasıtlı olduğu değerlendirilen 35 havan atışı ile saldırı gerçekleştirildi.

SURİYE SÜRECİ RUSYA İLE İSTİŞARE EDİLİYOR

banner208
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı ile bir görüşme gerçekleştirdi. İki bakan görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, İdlib'deki saldırıya ilişkin İdlib konusu kendi aramızda görüştüğümüz bir konu ve İdlib muhtırasının uygulanması için elimizden geleni yapıyoruz dedi. Rejimin sadece askeri çözümlere inandığını belirten Çavuşoğlu, durumu Rusya ile istişare ettiklerini belirtti. Rejimin özellikle okulları, hastaneleri ve sivilleri hedef aldığını söyleyen Bakan, çatışmaların durması için Rusya'yla yoğun çaba sarf ettiklerine ifadelerinde yer verdi.

ATEŞKES SAĞLANMIŞ DEMEK MÜMKÜN DEĞİL

Şu anda ateşkesin sağlanmadığını belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ateşkes konusunda ciddi gayretlerinin olduğunu söyledi. Gözlem noktasına yapılan saldırının kasıtlı olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Suriye rejiminin bu saldırılara devam etmesi halinde en sert şekilde cevap verileceğini ifade etti. Astana ve Cenevre sürecinin çok önemli olduğunu belirten Çavuşoğlu, bu süreçlere odaklanmamız gerektiğini söyledi.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133